Policjanci zatrzymali kolejnego podejrzanego o napad na 14-latka - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 6 czerwca 2019

Policjanci zatrzymali kolejnego podejrzanego o napad na 14-latka


Od kilku dni funkcjonariusze wydziału kryminalnego z Komisariatu Policji VII w Krakowie intensywnie pracowali nad sprawą napadu na 14-latka, do którego doszło 1 czerwca br. na os. Albertyńskim. Sprawcy zaatakowali chłopca maczetą i drewnianą pałką. W wyniku zdarzenia pokrzywdzony został zraniony w rękę i nogę. Dwaj zatrzymani w tej sprawie nieletni usłyszeli zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a decyzją sądu umieszczeni w schronisku dla nieletnich.


Wzmożone czynności operacyjne doprowadziły kryminalnych do wytypowania i zatrzymania 3 czerwca br. dwóch nieletnich - 14 i 16-latka, podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa.

Analiza zebranego materiału dowodowego pozwoliła śledczym na zweryfikowanie zarówno przebiegu zajścia, jak i osób biorących w nim udział. Policjanci ustalili, że w pobiciu bezpośredni udział wziął zatrzymany 16-letni mieszkaniec Nowej Huty, który podczas zdarzenia posługiwał się drewnianą pałką oraz jego rówieśnik z maczetą, który do tamtej chwili nie został zatrzymany. 14-latka przesłuchano w charakterze świadka i zwolniono. Natomiast zatrzymany 16-latek usłyszał zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a decyzją sądu 4 czerwca został umieszczony w schronisku dla nieletnich.

W kolejnym etapie dochodzenia kryminalni poszukiwali drugiego ze sprawców. 4 czerwca br. sam zgłosił się z adwokatem do komisariatu. 16-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 5 czerwca br., na wniosek Policji, sąd postanowił o umieszczeniu również tego współsprawcy czynu karalnego w schronisku dla nieletnich.

16-latkom grozi pobyt w zakładzie poprawczym, w którym mogą przebywać do ukończenia 21 roku życia.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne