Podawał się za oficera amerykańskiej armii. Nigeryjczyk wyłudzał pieniądze od kobiet - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 8 czerwca 2019

Podawał się za oficera amerykańskiej armii. Nigeryjczyk wyłudzał pieniądze od kobietPolicjanci zatrzymali 30-letniego Nigeryjczyka i jego 23-letnią wspólniczkę. Para jest podejrzana o oszustwa matrymonialne. 30-latek przez internet podawał się za oficera armii amerykańskiej i wyłudzał pieniądze od zakochanych w nim kobiet. Sprawcy wyłudzili w ten sposób co najmniej 70 tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa Lublin - Północ.


foto: policjaW zatrzymanie sprawców zaangażowani byli policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości KWP w Lublinie, przestępczości gospodarczej komendy miejskiej Policji w Lublinie oraz kryminalni z I komisariatu.

Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymany przez internet założył fikcyjny profil osoby, która miała być oficerem amerykańskiej armii. Poznane w ten sposób kobiety były oszukiwane. Przed upragnionym spotkaniem lub przesłaniem paczki zawsze pojawiał się jakiś problem. Sposobem na jego rozwiązanie miały być pieniądze. Kobiety w dobrej wierze przelewały podane kwoty, po czym internetowy kontakt się urywał.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa Lublin - Północ.

(KWP w Lublinie /ar)

« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne