Mocne słowa księdza na pożegnalnej mszy brutalnie zamordowanej Kristiny - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


niedziela, 16 czerwca 2019

Mocne słowa księdza na pożegnalnej mszy brutalnie zamordowanej Kristiny


Całą Polską wstrząsnęła tragedia 10-letniej Kristiny, brutalnie zamordowanej w Mrowinach na Dolnym Śląsku. Dziewczynka zamordowana została w czwartek 13 czerwca w odległości 6 kilometrów od domu. Było to zabójstwo o podłożu seksualnym dokonane ze szczególnym okrucieństwem. Msza w intencji dziecka odbyła się w sobotę, jej uczestnicy płakali.

foto: pixabay

,,Spieszmy się kochać ludzi...”.

Pożegnalna msza w intencji dziecka odbyła się 15 czerwca o 18.00, w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Mrowinach. – To, co w ostatnich dniach wydarzyło się na terenie naszej parafii, dotyka nas wszystkich – powiedział proboszcz parafii ks. Paweł Szajner. – Nie chciałbym w tej chwili rozwodzić się na ten temat, bo jest to wszystko zbyt bolesne, a emocje biorą górę. Ale kiedy w dniu dzisiejszym zostałem zapytany gdzie był Pan Bóg, gdzie był Chrystus kiedy Kristina umierała, odpowiedziałem z głębi serca, bo tak czuję: Chrystus wraz z nią umierał. Bo powiedział bardzo jasno: 'cokolwiek uczyniliście jednemu z najmniejszych braci moich, mnieście uczynili'. On, umierając wraz z nią, zaprowadził ją do domu Ojca, by miała udział w pełnej radości – mówił w czasie kazania kapłan.  


Proboszcz przypomniał również pewną sytuację związaną z osobą zmarłej, która podobnie, jak inne dzieci w Mrowinach uczestniczyła w konkursach recytatorskich. Pewnego dnia po skończonym występie usiadła nauczycielce na kolanach i zasłuchała się w słowa wiersza księdza Twardowskiego "spieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą", który deklamowała koleżanka. Kristina powiedziała na koniec: ,,Proszę pani, jaki piękny wiersz".  – Dziś, drodzy bracia i siostry, każdy z nas powinien sobie postawić pytanie o to, czy spieszy się kochać drugiego człowieka, czy w naszych czynach jest miłość. Bo brak miłości prowadzi do zła i tragedii – zaznaczył. Podkreślił także, iż nawet najmniejszy gest się liczy i będzie owocował w dalszym życiu. 


Poszukiwania mordercy, który dopuścił się okrutnej zbrodni na 10-letniej dziewczynce z Mrowin  trwają. Miejsce zbrodni zostało przeczesane przez śledczych, nie znaleziono jednak noża, którym zabójca dźgał swoją ofiarę. Prawdopodobne miejsce, w którym doszło do porwania dziewczynki oraz zarośla, gdzie odnaleziono jej ciało zostały wnikliwie zbadane. Przesłuchano sąsiadów oraz pobrano liczne próbki do badania. 

Brutalny atak na Kristinę


Dziewczynka wracała ze szkoły 13 czerwca w czwartek. Szła na lekcję śpiewu do sąsiedniej miejscowości. Niestety nie dotarła na miejsce, ani do domu, który położony był 200 metrów dalej. Prawdopodobnie w okolicach boiska została zaatakowana przez mordercę. Widziano ją tam ostatni raz, a na płocie znaleziono jej kurtkę. Dziecko zostało wywiezione przez zabójcę do lasu ok. 6 km dalej pod Pożarzyskiem. Znaleziono tam około godziny 17 w czwartek obnażone i pokłute nożem ciało. Sekcja zwłok trwała ponad 12 godzin. – Przyczyną śmierci 10-letniej dziewczynki były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Tych ran było wiele. Niezależnie od tego ujawniono ślady, które wskazują na to, że zbrodnia miała podłoże seksualne – poinformował prokurator Rusin. – Zebraliśmy dowody, które świadczą o tym, że śledztwo ma charakter bardzo poważny. Z uwagi na wagę i zawiłość tej sprawy, śledztwo będzie kontynuowane w Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy – dodał. – Chcemy jak najszybciej ustalić sprawcę tej zbrodni – zaznaczył prok. Rusin.


Nieoficjalnie: zabójca dziecka został namierzony przez policję

Z nieoficjalnych informacji, które uzyskała redakcja wp.pl wynika, że namierzono mordercę 10-letniej dziewczynki. Jest to główny podejrzany w sprawie. Tomasz Orepuk z prokuratury w Świdnicy, która prowadzi sprawę ze względu na dobro postępowania nie udziela komentarzy. Wcześniej policja wyjawiła, iż na miejscu zajścia, jak również podczas sekcji zwłok z ciała dziecka zabezpieczone zostały biologiczne ślady, pochodzące od sprawców lub sprawcy. Udział w akcji brało ponad 200 policjantów z całego województwa. – Nad sprawą pracują funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Wszystkie działania wykonywane przez policjantów prowadzone są pod nadzorem Prokuratury – poinformowała starsza sierżant Magdalena Ząbek ze świdnickiej prokuratury w rozmowie z Fakt24.

Policja prosi o kontakt


W celu uzyskania kolejnych dowodów oraz usprawnienia śledztwa policja apeluje do osób, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje w sprawie zabójstwa 10-letniej Kristiny o kontakt pod numerem: 693-933-640, 605-535-833, 886-690-991 lub pod numer 112. 

Zwłaszcza proszone są o kontakt osoby poruszające się w dniu 13 czerwca 2019 w godz. 8.00-18.00 na trasie: Imbramowice - Pożarzysko, Pożarzysko - Siedlimowice, Imbramowice - Domanice, Mrowiny - Pożarzysko  autem z wideorejestratorem jazdy. 

źródło: Fakt24/Głos Wojewódzki/Polskie Radio S.A.« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne