FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Minister Borys-Szopa apeluje do samorządów o sprawną realizację „500+”


W liście do samorządów minister Bożena Borys-Szopa zaapelowała o sprawne przyjmowanie wniosków oraz przyznawanie świadczeń w ramach programu „Rodzina 500+”, a także możliwie szybką wypłatę pieniędzy rodzicom. Podziękowała również za dotychczasową ogromną pracę i wysiłek włożony w realizację różnych zadań z obszaru polityki rodzinnej, w szczególności Programu „Rodzina 500+”.


foto: MRP


Za dwa tygodnie program „Rodzina 500+” zacznie funkcjonować w rozszerzonej formule. Od 1 lipca świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny.

W związku z tym minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa wystosowała list do samorządowców, w którym apeluje o sprawne przyjmowanie wniosków oraz przyznawanie świadczeń wychowawczych, a także możliwie szybką wypłatę pieniędzy rodzicom.

„W szczególności proszę zwrócić uwagę, aby proces przyjmowania wniosków oraz przyznawania świadczeń wychowawczych przebiegał sprawnie i bez zakłóceń, a wypłaty nowo przyznanych świadczeń dokonywane były na bieżąco już od lipca br.” – zaapelowała minister Bożena Borys-Szopa. Podkreśliła również, że środki na wypłaty przyznawanych świadczeń wychowawczych są w pełni zabezpieczone w budżecie państwa.

Szefowa MRPiPS podziękowała równocześnie samorządom za dotychczasową ogromną pracę i wysiłek włożony w realizację różnych zadań z obszaru polityki rodzinnej, w szczególności Programu „Rodzina 500+”, a także za dotychczasową sprawną organizację procesu przyjmowania i rozpatrywania wniosków w poprzednich okresach świadczeniowych.

„Bezdyskusyjnym jest, że kluczowy udział w procesie sprawnej i terminowej realizacji programu mieli pracownicy samorządowi realizujący zadania z tego zakresu” – napisała minister Bożena Borys-Szopa.

« PREV
NEXT »

Popularne