FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Jaka pogoda czeka nas jutro?


W nocy we wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe lub bezchmurnie, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami, miejscami z gradem. Na północnym zachodzie burze gwałtowne.

foto: pixabay

 Prognozowana suma opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura minimalna od 15°C na północnym wschodzie i południowym wschodzie do 21°C miejscami na zachodzie, chłodniej w obszarach podgórskich Karpat, od 13°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 100 km/h. W górach porywy wiatru do 60 km/h.

W dzień zachmurzenie przeważnie małe, na zachodzie, Pomorzu i w górach po południu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu oraz burz, miejscami z gradem. Na zachodzie i Pomorzu burze miejscami gwałtowne. Wysokość opadów deszczu w burzach do wyniesie 30 mm. Temperatura maksymalna od 25°C, 28°C na wybrzeżu i w kotlinach górskich do 29°C miejscami na wschodzie oraz Pomorzu oraz 30°C, 33°C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowym. Podczas burz na zachodzie i Pomorzu porywy do 100 km/h.opracowano: 2019-06-09 12:51

synoptyk IMGW-PIB: Szymon Ogórek

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie
Powyższa informacja jest opracowywana przez synoptyków meteorologów Państwowej Służby Hydrologiczno-Meteorologicznej i wydawana dwa razy na dobę oraz dodatkowo aktualizowana w przypadku wystąpienia istotnej zmiany prognozowanego przebiegu pogody.

« PREV
NEXT »

Popularne