FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Gwałcił 18-miesięcznego Szymka, wśród podejrzanych również matka dziecka


Prokuratura Rejonowa w Złotoryi (Dolnośląskie) oskarżyła 32-letniego mężczyznę o gwałt na 18-miesięcznym chłopcu. Na ławie oskarżonych w tej sprawie zasiądzie również matka dziecka, której zarzucono, że naraziła chłopca na utratę życia i zdrowia.


foto ilustracyjne: g/w


Do koszmaru 18-miesięcznego chłopczyka doszło rok temu w Chojnowie (woj. dolnośląskie). Z ustaleń legnickiej prokuratury wynika, że gwałtu na półtorarocznym chłopcu dokonał 32-letni mężczyzna.

- Zarzucono mu, że doprowadził przemocą małoletniego do poddania się innej czynności seksualnej, która wyczerpuje znamiona gwałtu - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lida Tkaczyszyn. Według śledczych do takich zdarzeń miało dojść kilka razy.

Oskarżony mieszkał z matką dziecka. Również ona zasiądzie w tej sprawie na ławie oskarżenia. Prokurator zarzucił jej, że naraziła chłopca na utratę życia i zdrowia. "Matka mając podejrzenia, że jej dziecko może być wykorzystywane seksualnie pozostawiała je pod opieką oskarżonego mężczyzny" - powiedziała prokurator.

Mężczyzna nadal przebywa w tymczasowym areszcie, grozi mu do 15 lat więzienia. Matce dziecka zaś do 5 lat, obecnie wobec matki dziecka zastosowano policyjny dozór. Chłopczyk znajduje się pod opieką zastępczą. Kobiecie grozi do 5 lat więzienia, a jej partnerowi nawet 15 lat za kratkami.

źródło: PolsatNews/ FaktyInteria/ Fakt24

« PREV
NEXT »

Popularne