Wrocławski „Tulipan”. Rozkochiwał, wyłudzał i uciekł. Zakochane panie w silnych emocjach były w stanie zrobić dla niego wszystko - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


środa, 29 maja 2019

Wrocławski „Tulipan”. Rozkochiwał, wyłudzał i uciekł. Zakochane panie w silnych emocjach były w stanie zrobić dla niego wszystko


Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, realizując szeroko zakrojone dziania operacyjne, namierzyli aktualne miejsce pobytu osoby podejrzanej o oszustwa matrymonialne.


Wcześniej policjanci ustalili, że mężczyzna wykorzystywał metodę działania na tzw. „tulipana”. Rozkochiwał w sobie niczego niepodejrzewające kobiety, a później wykorzystywał ich naiwność. Poszkodowane panie w silnych emocjach były w stanie zrobić dla niego wszystko.


 41-latek dzięki temu wyłudzał od nich pieniądze oraz środki materialne.
Policjanci w Wrocławia zatrzymali podejrzanego w samym sercu polskich Bieszczad, gdzie mężczyzna ukrywał się przed swoimi ofiarami. Kolejne czynności potwierdziły, że działając w ten sposób „amant” oszukiwał kobiety na terenie całego kraju. 

Gdy tylko osiągał zamierzony cel, zmieniał miejsce zamieszkania i wyszukiwał nowe ofiary. Funkcjonariusze zabezpieczyli w jego mieszkaniu telefony komórkowe oraz sprzęt muzyczny, należące do jednej z pokrzywdzonych. Łączna wartość wyłudzonych pieniędzy oraz mienia na szkodę ostatniej z kobiet wyniosła 42 tys. złotych.


Jak się okazało, mężczyzna był już wcześniej skazany za tego typu przestępstwa i odbywał karę pozbawienia wolności. 41-latek po zatrzymaniu przez policjantów został przewieziony do Wrocławia i trafił prosto do aresztu. Ponieważ działał w warunkach tzw. ,,recydywy’’, grozić mu może teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
 Monika Kaleta


« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne