FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

W USA organizację „Satanic Temple”uznano oficjalnie za „kościół”

Czy ktoś spodziewałby się, że kiedyś według prawa kościół szatana będzie zalegalizowanym miejscem kultu? Wyznanie największego zła, legalnie może teraz otrzymywać ulgi podatkowe i stawiać kościoły. W tej sprawie podjął decyzję amerykański urząd podatkowy.


Fox News podaje, że sataniści z organizacji „Satanic Temple” oznajmili, iż niedługo zostaną oficjalnie uznani za „kościół” i będą im przysługiwały ulgi finansowe. Następnie ta informacja została potwierdzona przez amerykański urząd podatkowy.Organizacja uznawana będzie za prowadzącą działania charytatywne

To oznacza korzyści finansowe. Organizacja będzie miała prawo do ulg podatkowych i benefitów. „Satanic Temple” będzie mógł także zbierać fundusze na wsparcie dla działalności charytatywnych, które można odliczyć od podatku.

Agencja Associated Press podkreśla, iż „Satanic Temple” otrzymał dokument, który potwierdza, że w świetle prawa podatkowego organizacja uznawana będzie za prowadzącą akcje charytatywne. Grup satanistyczna miała zostać uznana za ,,kościół” przez klasyfikację amerykańskiego urzędu podatkowego.


Posiada prawo do ulg podatkowych i miejsc kultu

Urzędnicy pod naciskiem opinii publicznej zmienili treść swojej decyzji. Urząd podatkowy poinformował, że nie uznaje „Satanic Temple” za wyznanie religijne w sensie tradycyjnym. Nie uznaje, jednak prawo do miejsc kultu i ulg posiada...

O sprawie alarmują głośno amerykańskie organizacje chrześcijańskie. Zwracają uwagę, iż satanizmu nie powinno się uznawać się za Kościół, czy religię.

– Kościół musi posiadać pewne cechy w tym m.in. uznaną wiarę i formę kultu, odrębny rząd kościelny, formalny kod doktryny, wyświęconych szafarzy wybranych po ukończeniu określonych kierunków studiów, a także ustalone, konkretne miejsca kultu oraz regularne nabożeństwa – podkreśla Fox News.


 „Satanic Temple” nie posiada wyżej wymienionych cech, a mimo to został uznany za „Kościół” – zaznaczono.

„Satanic Temple” działa od 2013 r.


źródło: nczas.com


« PREV
NEXT »

Popularne