FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Pokłóciła się z konkubentem, zabrała syna i pijana wsiadła za kierownicę


Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała 38-letnia mieszkanka gminy Celestynów, którą zauważono jadącą samochodem w rejonie, gdzie mieszkała. Razem z kobietą podróżował jej 7-letni syn. Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Karczewie, rozpoczęli poszukiwania kobiety po tym, jak wyszła ona z domu po kłótni ze swoim konkubentem. Na szczęście funkcjonariusze w porę namierzyli matkę i jej syna. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, a później usłyszała zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Podejrzana przyznała się i dobrowolnie poddała się karze.


foto: policja


Karczewscy policjanci z prewencji pojechali do gminy Celestynów, gdzie miała mieć miejsce awantura domowa. Jak wstępnie ustalili, kłótnię rozpętała prawdopodobnie konkubina zgłaszającego, która podczas tej „sytuacji” wyszła z domu z ich 7-letnim synem. Następnie wsiadła do auta i razem z dzieckiem odjechała w nieznanym kierunku.

Policjanci rozpoczęli sprawdzanie rejonu przyległego do miejsca, gdzie mieszkała para żyjąca w konkubinacie. W pewnej chwili zauważyli samochód, który był tym, którego szukali. Mundurowi dali sygnał siedzącej za kierownicą kobiecie, aby ta zatrzymała auto. W momencie kiedy radiowóz zbliżył się do samochodu, kobieta wysiadła z niego razem z dzieckiem. Badanie alkomatem wykazało, że 38-letnia kierująca miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Podejrzana trafiła do policyjnego aresztu. Syna natomiast przekazano pod opiekę siostrze zatrzymanej.

38-latka, kiedy już wytrzeźwiała, usłyszała dwa zarzuty karne. Pierwszy czyn dotyczył jazdy pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, a drugi stworzenia zagrożenia dla dziecka.

Podejrzana przyznała się do przestępstw i skorzystała z możliwości dobrowolnego poddania się karze.

ea/dn

« PREV
NEXT »

Popularne