Pogrzeb nastolatka zamordowanego w szkole w Warszawie. Uczniowie i bliscy żegnali 16-latka - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


piątek, 17 maja 2019

Pogrzeb nastolatka zamordowanego w szkole w Warszawie. Uczniowie i bliscy żegnali 16-latkaBliscy pożegnali w czwartek zabitego 16-letniego Kubę. Na Muzułmańskim Cmentarzu Tatarskim zebrały się setki osób. Pojawiła się duża delegacja uczniów ze szkoły Jakuba, którzy chcieli po raz ostatni pożegnać się z kolegą.


foto: screen-wiedeo-PolsatNewsPogrzeb zamordowanego Jakuba K., ucznia z warszawskiej szkoły w dzielnicy Wawer, odbywał się 16 maja 2019 roku przy Cmentarzu Powązkowskim, a dokładniej na Muzułmańskim Cmentarzu Tatarskim przy ul. Tatarskiej 8. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się o godz. 14.

Ciało Jakuba zostało owinięte w biały całun. Nie było trumny. To tradycyjny element obrządku pogrzebowego w islamie. Nad grobem zamordowanego chłopaka płakała cały czas jego matka zastępcza. – Nie zdążyłam Cię uratować – wykrzyczała.

16-letni Kuba zmarł w piątek 10 maja po tym, jak w szkole im. Króla Maciusia I w warszawskim Wawrze zaatakował go nożem inny uczeń. Podejrzany o zabójstwo piętnastoletni Emil B. trafił do schroniska dla nieletnich. Sprawę wyjaśnia prokuratura i specjalna grupa powołana w Komendzie Stołecznej Policji.

Emil B., uczeń ósmej klasy podstawówki przy ul. Króla Maciusia w Wawrze, podszedł do starszego o rok Kuby na przerwie. Zadał mu kilka ciosów nożem. Koledzy ze szkoły mówią, że poszło o pieniądze.

Sąd rodzinny w sobotę postanowił przekazać sprawę zabójstwa prokuraturze. Biegli mają zbadać m.in. poczytalność i stopień rozwoju 15-latka podejrzewanego o zabójstwo.

W sprawie zatrzymano także cztery inne osoby nieletnie. We wtorek wobec dwóch z nich Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe wydał postanowienia, na mocy których nastoletni zatrzymani mieli trafić do schroniska dla nieletnich. Jak poinformowano, osoby te mają ukończone 15 lat i nie są uczniami szkoły, w której doszło do zabójstwa.

W czwartek Komenda Stołeczna Policji poinformowała o zatrzymaniu dwóch kolejnych osób - 15-letniej dziewczyny i 14-letniego chłopaka.


źródło: PolsatNews/ warszawa.naszemiasto/ dziennik/ FAKT24/ GłosWojewódzki

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne