Planował zamach terrorystyczny. Został zatrzymany przez ABW - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


piątek, 17 maja 2019

Planował zamach terrorystyczny. Został zatrzymany przez ABW


Na polecenie prokuratora Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (09.05.2019 roku) dokonali zatrzymania Mikołaja B. podejrzanego o groźby dokonania zamachu terrorystycznego na terytorium Polski.


Zatrzymany usłyszał zarzuty

W toku postępowania prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie ustalił, że Mikołaj B. deklarował zamiar przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w miejscu publicznym.

W toku postępowania prokurator przedstawił zatrzymanemu Mikołajowi B. zarzut stosowania groźby dokonania zamachu terrorystycznego wobec osób wyznania chrześcijańskiego kwalifikowany z art. 119 par. 1 kodeksu karnego.

Zarzucany czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawiania wolności.

Trafił do aresztu


Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował wobec podejrzanego Mikołaja B. wniosek do Sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne