FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Ordynator brał łapówki za przyjęcie na oddział. Został zatrzymany na gorącym uczynku


Na polecenie prokuratora Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu (14 maja 2019 roku) funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 6 osób, które usłyszały zarzuty wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za umieszczenie na oddziale szpitalnym. Wśród zatrzymanych jest ordynator jednego ze szpitali z terenu woj. wielkopolskiego. 

foto: pixabay

Czyny o charakterze korupcyjnym
W toku postępowania prokurator Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu ustalił, że w jednym ze szpitali na terenie woj. wielkopolskiego dochodziło do czynów korupcyjnych polegających na przyjmowaniu przez ordynatora oddziału korzyści majątkowych w zamian za umieszczenie danej osoby na oddziale szpitalnym. W toku postępowania prokurator ustalił, że przyjmowani do szpitala nie spełniali, wynikających z przepisów prawa, wymogów kwalifikujących do umieszczenia na oddziale.


Usłyszeli zarzuty
W toku postępowania prokurator przedstawił zatrzymanemu Wojciechowi M. zarzuty m.in. popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym polegających na przyjmowaniu korzyści majątkowych kwalifikowane z art. 228 par. 3 kodeksu karnego. Pięciu zatrzymanych usłyszało zarzuty udzielenia korzyści majątkowych kwalifikowane z art. 229 par. 3 kodeksu karnego.

Środki zapobiegawcze

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze m.in. w postaci dozoru Policji oraz zakazu kontaktowania się z określonymi osobami.
Czyny zarzucone podejrzanym zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.


« PREV
NEXT »

Popularne