Ordynator brał łapówki za przyjęcie na oddział. Został zatrzymany na gorącym uczynku - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 16 maja 2019

Ordynator brał łapówki za przyjęcie na oddział. Został zatrzymany na gorącym uczynku


Na polecenie prokuratora Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu (14 maja 2019 roku) funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 6 osób, które usłyszały zarzuty wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za umieszczenie na oddziale szpitalnym. Wśród zatrzymanych jest ordynator jednego ze szpitali z terenu woj. wielkopolskiego. 

foto: pixabay

Czyny o charakterze korupcyjnym
W toku postępowania prokurator Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu ustalił, że w jednym ze szpitali na terenie woj. wielkopolskiego dochodziło do czynów korupcyjnych polegających na przyjmowaniu przez ordynatora oddziału korzyści majątkowych w zamian za umieszczenie danej osoby na oddziale szpitalnym. W toku postępowania prokurator ustalił, że przyjmowani do szpitala nie spełniali, wynikających z przepisów prawa, wymogów kwalifikujących do umieszczenia na oddziale.


Usłyszeli zarzuty
W toku postępowania prokurator przedstawił zatrzymanemu Wojciechowi M. zarzuty m.in. popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym polegających na przyjmowaniu korzyści majątkowych kwalifikowane z art. 228 par. 3 kodeksu karnego. Pięciu zatrzymanych usłyszało zarzuty udzielenia korzyści majątkowych kwalifikowane z art. 229 par. 3 kodeksu karnego.

Środki zapobiegawcze

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze m.in. w postaci dozoru Policji oraz zakazu kontaktowania się z określonymi osobami.
Czyny zarzucone podejrzanym zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.


« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne