FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Napastnik ze szkoły w Brześciu Kujawskim chciał zabić wiele osób. Grozi mu dożywocie


Prokuratura Okręgowa we Włocławku poinformowała, że 18-latek, który zaatakował w szkole w Brześciu Kujawskim przyznał się do usiłowania zabójstwa wielu osób i taki też usłyszał zarzut. Sprawcy grozi dożywocie.


foto: Facebook/screen-wodeo-kujawy.info

Mężczyzna zaatakował w szkole. Użył starej, czarnoprochowej broni i materiałów wybuchowych. Ranił dwie osoby w tym 11-letnią dziewczynkę. 


W domu Marka N. znaleziono więcej materiałów wybuchowych oraz urządzenia służące do ich produkcji. 18-latek przyznał, że chciał zabić tych, którzy przebywali w szkole. Przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa (przy użyciu materiałów wybuchowych) wielu osób. Grozi za to dożywotnie więzienie. Najpewniej zarzuty zostaną rozszerzone. 

Prokuratura posiada wiedzę o wcześniejszym leczeniu psychiatrycznym sprawcy. Lekarze zdecydują, czy mężczyzna może brać udział w tak zwanych czynnościach procesowych. Zapadnie także wówczas decyzja o ewentualnym wniosku o tymczasowe aresztowanie Marka N. 

W czasie ataku w szkole napastnik został obezwładniony przez woźnego. 

Poinformowano, że rok wcześniej 18-latek pojawił się w tej samej placówce z maczetą. Przyszedł na boisko szkolne. Wówczas nikt nie został poszkodowany, a mężczyznę, od lipca do lutego, leczono psychiatrycznie. Przebywał w szpitalach w Toruniu, w Łodzi i w Warcie. 

Renata Zalewska-Ociepa
źródło: rmf24
« PREV
NEXT »

Popularne