Zaniedbany pies w Jakuszycach. Inspektor DIOZ oskarżony o kradzież - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


niedziela, 14 kwietnia 2019

Zaniedbany pies w Jakuszycach. Inspektor DIOZ oskarżony o kradzież

Przed Sądem Rejonowym w Jeleniej Górze 12 kwietnia rozpoczął się proces właścicielki Barona, który został odebrany z restauracji Bombaj w Jakuszycach w lutym 2018 r. 9-letni owczarek podhalański był chory, zaniedbany i obklejony odchodami, a jego uszy miały kolor rozżarzonego metalu.


foto: DIOZ


Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt przeprowadził interwencję w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach gdzie na terenie należącym do jednego z lokali gastronomicznych w niewielkim kojcu utrzymywany był 9-cio letni owczarek podhalański, chory, zaniedbany i obklejony odchodami.

Pies był w tragicznym stanie, pod skołtunioną sierścią wyczuwalne były kości szkieletu, był on cały ubrudzony odchodami oraz miał przewlekłe zapalenie ucha. Właścicielka nie chciała go leczyć. Baron został odebrany właścicielom w trybie administracyjnym.


Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze uznała, że pies był w krytycznym stanie i wymagał odbioru - mimo to, stawia Inspektorowi, który go odbierał zarzut KRADZIEŻY psa. Właścicielka wyceniła Barona na kwotę 4000 zł.

źródło: DIOZ

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne