Za seks pozamałżeński otrzymała 100 batów w publicznym miejscu. Tłum gapiów nagrywał karę - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


środa, 17 kwietnia 2019

Za seks pozamałżeński otrzymała 100 batów w publicznym miejscu. Tłum gapiów nagrywał karę

Indonezyjka z prowincji Aceh została ukarana chłostą, po tym gdy uznano ją winną złamania prawa szariatu. Przestępstwem, za które ukarano kobietę okazał się seks pozamałżeński. Publicznie otrzymała 100 batów. Gapie nagrywali zajście telefonami komórkowymi. Karę wykonano w mieście Aceh.
foto: VOA News

Dwie kobiety odeskortowały na plac winną cudzołóstwa. Następnie tzw. ,,algojo” – korelat średniowiecznego kata, wykonał karę 100 batów. 
Na zdjęciach, które udostępniła agencja EPA widać również mężczyznę ubranego na biało. Przygotowany był także do przyjęcia chłosty. Przypuszczalnie to były kochanek Indonezyjki. 


Tłum przypadkowych gapiów przyglądał się egzekucji. Wielu z nich za pomocą smartfonów nagrało zdarzenie. 

Maksymalna kara chłosty w Aceh, którą można wymierzyć to 100 batów. Prawo szariatu oprócz tego dopuszcza karę pozbawienia wolności. Indonezja stanowi państwo z najwyższą liczbą wyznawców islamu na całym świecie. 


Zamieszkiwana jest przez 260,6 mln ludzi, a muzułmanie reprezentują tam 87,2 proc. ludności. Prowincja Aceh na Sumatrze stanowi jedyne miejsce w Indonezji, w którym wprowadzone zostało prawo szariatu. 


źródło: polsatnews.pl

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne