Z siekierą na "ustawkę" - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

niedziela, 14 kwietnia 2019

Z siekierą na "ustawkę"

Dwaj nastolatkowie w wieku 16 i 17 lat uciekli z ośrodka wychowawczego, by wymierzyć "sprawiedliwość" po tym, jak jednego z nich opuściła dziewczyna. Na umówioną "ustawę" z jej nowym partnerem przyszli wsparci towarzystwem 40-letniego konkubenta matki jednego z nastolatków. W wyniku ataku z użyciem siekiery ich 19-letnia ofiara doznała złamania ręki. Będzińscy policjanci zatrzymali już 16-latka. Zatrzymanie jego dwóch kompanów jest już tylko kwestią czasu.


foto: policja

Do zdarzenia doszło w minioną środę około godziny 16.00 w centrum Będzina. Dwaj nastolatkowie w wieku 16 i 17 lat kilka dni wcześniej uciekli z ośrodka wychowawczego, aby przyjechać do Będzina. Powodem nielegalnej "wycieczki" do miejsca zamieszkania jednego z nastolatków stał się zawód miłosny, jakiego doznał od dziewczyny.


 Jak się okazało, jego była sympatia od pewnego czasu zaczęła się spotykać z innym chłopakiem. 17-latek postanowił rozmówić się z nowym partnerem dziewczyny na tzw. ustawce. Chłopcy umówili się na spotkanie w centrum Będzina. Żaden z nich nie dotrzymał jednak warunków umowy, która przewidywała spotkanie wyłącznie w cztery oczy. 17-latek pojawił się w towarzystwie 16-letinego znajomego oraz 40-letniego konkubenta jego matki. 


Dodatkowo uzbroił się w siekierę. Jego przeciwnik pojawił się w grupie 7 innych osób. Jednak na widok "oręża" trzymanego w dłoni przez 17-latka cała grupa salwowała się ucieczką. Nie udało się niestety uciec 19-letniemu mieszkańcowi Wojkowic. Zaatakowany nastolatek został dotkliwie pobity, a w trakcie zajścia dodatkowo uderzony siekierą w plecy. Doznał złamania ręki. Powiadomieni o całym zajściu będzińscy stróże prawa zatrzymali już 16-latka. Zatrzymanie dwóch pozostałych napastników jest kwestią czasu.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne