Wybuch podczas zabawy. Poparzony 9-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 13 kwietnia 2019

Wybuch podczas zabawy. Poparzony 9-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala

Czwórka dzieci z okolic Rytla podczas zabawy znalazła pojemnik z substancją, która wybuchła. 9-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala. Ma poparzone 60 procent powierzchni ciała.

foto ilustracyjne: policja

Do zdarzenia doszło w gminie Czersk. - Grupa chłopców w wieku od 7 do 14 lat bawiła się na jednej z posesji. Dzieci wzniecały ogień przy użyciu substancji łatwopalnej. Przy dolewaniu cieczy powstał duży płomień, którego nie udało się opanować - przekazała st. sierż. Justyna Przytarska z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach w rozmowie z reporterem ESKA INFO.


W wyniku tej niebezpiecznej zabawy doszło do zajęcia się ogniem odzieży jednego z chłopców co doprowadziło do poważnych poparzeń ciała u 9 - latka. Ubranie chłopca ugaszono, zanim na miejsce dojechały służby ratunkowe. - Dziecko w ciężkim stanie zostało przetransportowane do szpitala w Szczecinie, który specjalizuje się w leczeniu oparzeń. Ma poparzone 60 procent powierzchni ciała, jego stan jest ciężki - powiedziała starszy sierżant - Justyna Przytarska.


Na miejscu pracowała też grupa dochodzeniowo - śledcza wraz z technikiem kryminalistyki, który wykonał oględziny miejsca zdarzenia oraz sporządził dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze rozpytali uczestników zdarzenia oraz rodziców dzieci, a także przebadali ich na zawartość alkoholu; byli trzeźwi. Obecnie śledczy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia.

źródło: tvpinfo/ 
eska/ radiogdansk/ chojnice.com

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne