FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Wspinał się po balkonach i kradł rowery. Został zatrzymany i usłyszał 23 zarzuty

Dzięki własnym informacjom i pracy operacyjnej policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy ustalili i zatrzymali 23 – letniego mieszkańca Lubina, podejrzanego o szereg włamań i kradzieży na terenie miasta.


Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna dokonywał włamań głównie do piwnic i pomieszczeń gospodarczych,przedsiębiorstw i mieszkań. Na swoim koncie ma również liczne kradzieże rowerów z klatek schodowych, piwnic oraz balkonów.

Łupem sprawcy padały rzeczy mające jakąkolwiek wartość tj: kable, elektronarzędzia, rowery, wędki, narzędzia ogrodowe, przesyłki kurierskie, firmowa odzież. Policjanci odzyskali już część skradzionego mienia. Straty jakie ponieśli poszkodowani przez przestępczość działalność 23-latka, oszacowano na kwotę ponad 61 tys. złotych.

Zatrzymanie podejrzanego miało miejsce na klatce schodowej na terenie miasta. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony na widok policjantów. Próbował się wyrwać i uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny. W chwili zatrzymania sprawca miał przy sobie skradzione chwilę wcześniej paczki kurierskie.

Zatrzymany usłyszał już 23 zarzuty do których się przyznał. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Mężczyźnie temu w związku z powrotem do przestępstwa i uczynieniem sobie z tego procederu stałego źródła dochodu może grozić nawet 15 lat więzienia.

« PREV
NEXT »

Popularne