Utopił kota sąsiadki - kulisy zemsty hodowcy gołębi - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


środa, 17 kwietnia 2019

Utopił kota sąsiadki - kulisy zemsty hodowcy gołębi

Nawet 3 lata za kratkami grożą 72 – letniemu mieszkańcowi Skarżyska – Kamiennej, który podejrzany jest o uśmiercenie kota. Mężczyzna został wczoraj zatrzymany przez policjantów po tym, jak na jaw wyszło, że jest sprawcą utopienia czworonoga należącego do jego sąsiadki.


Wczoraj po godzinie 19 skarżyscy stróże prawa otrzymali zgłoszenie od 44 – letniej kobiety o tym, że sąsiad prawdopodobnie zabił jej kota. Mundurowi natychmiast pojechali do zgłaszającej, gdzie ustalili, że 72 – latek widziany był, jak idzie z workiem w kierunku rozlewiska rzeki Kamiennej. W worku prawdopodobnie niósł kota. 


Funkcjonariusze szybko potwierdzili niepokojące informacje. Senior przyznał się, że na swojej posesji zamknął w pułapce kota, który wielokrotnie polował na jego gołębie. Jako, że liczne kierowane prośby do sąsiadki o pilnowanie czworonoga nie przynosiły skutku, mężczyzna włożył zwierzę do jutowego worka, dociążył kamieniem i wrzucił do płynącej nieopodal rzeki. Policjanci we wskazanym miejscu ujawnili leżący w wodzie worek. Z pomocą przyszli im strażacy, którzy wyłowili go z rozlewiska. Wewnątrz znajdował się kamień i niestety martwe już zwierzę.

Sprawca bulwersującego czynu został zatrzymany i jeszcze wczoraj usłyszał zarzut znęcania się
i uśmiercenia kota, do którego się przyznał. Złożył też obszerne wyjaśnienia.

Za popełnienie tego rodzaju przestępstwa grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. JG

Źródło: KPP w Skarżysku - Kamiennej

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne