FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Usiłował zabić sedzinę i prokuratora. Podpalił ich mieszkanie

Prokuratura Okręgowa w Kielcach wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach prowadzą śledztwo dotyczące usiłowania zabójstwa sędzi Sądu Okręgowej w Kielcach oraz prokuratora Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

foto:Prokuratura Okręgowa w Kielcach

Przeprowadzone w sprawie czynności procesowe pozwoliły na ustalenie tożsamości sprawcy i jego zatrzymanie. Okazał się nim 34-letni Paweł K., który jak ustalono wchodził w przeszłości w konflikty z prawem.


Usłyszał prokuratorskie zarzuty
Po doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Kielcach, prokurator przedstawił Pawłowi K. zarzut usiłowania zabójstwa pokrzywdzonych i sprowadzenia zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru domu pokrzywdzonych, które to zdarzenie zagrażało położonym w pobliżu innym zabudowaniom.
Środki zapobiegawcze
Przesłuchany w charakterze podejrzanego Paweł K. odmówił ustosunkowania się do przedstawionego mu zarzutu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.
Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy, który został uwzględniony w całości przez sąd.
Podpalił dom pokrzywdzonych

Do zdarzenia doszło w nocy z 3 na 4 kwietnia br. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Sprawca od godzin wieczornych obserwował dom, w którym zamieszkiwało małżeństwo – sędzia i prokurator. Gdy oboje już położyli się spać, sprawca około godziny 1.00 dokonał podpalenia budynku domu jednorodzinnego. Szczęśliwie pokrzywdzeni obudzili się chwilę później i zdołali się ewakuować z płonącego domu. Na miejsce przybyła straż pożarna i podjęła akcję gaśniczą.
Zebrany w toku dotychczasowych czynności materiał dowodowy – w postaci przede wszystkim wyników oględzin miejsca zdarzenia, zeznań świadków, nagrań z monitoringu, wstępnych opinii biegłych z zakresu pożarnictwa – pozwolił na ustalenie opisanego wyżej przebiegu zdarzenia i jego sprawcy. Jak wynika z dokonanych w sprawie ustaleń, zdarzenie ma związek z czynnościami służbowymi pokrzywdzonej sędzi.

« PREV
NEXT »

Popularne