Świebodzin: Pijany kierowca tira wjechał pod pociąg - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 26 kwietnia 2019

Świebodzin: Pijany kierowca tira wjechał pod pociągDo groźnego zdarzenia drogowego doszło w piątkowy wieczór (26 kwietnia) w Świebodzinie. Kierowca ciężarówki staranował szlaban i wjechał na zamknięty przejazd kolejowy. Chwilę później w tira wjechał pociąg towarowy. 56-letni kierujący miał w swoim organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyznę i będą szczegółowo ustalać okoliczności zdarzenia.


W piątkowy wieczór (26 kwietnia) po godz. 18 na ulicy Sobieskiego w Świebodzinie doszło do niebezpiecznego w skutkach zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciężarówką z naczepą wjechał na strzeżony przejazd kolejowy, taranując wcześniej szlaban. Chwilę później w naczepę wjechał pociąg towarowy, przez co oddzieliła się ona do ciągnika siodłowego, w którym znajdował się wciąż kierowca ciężarówki. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikomu – kierowcy ciężarówki, maszyniście pociągu ani innym postronnym osobom nic się nie stało. Na miejsce przybyły służby ratunkowe oraz patrole świebodzińskiej Policji. Policjanci zatrzymali 56-letniego kierującego ciężarówką (obywatel Ukrainy). Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu, jednak nie chciał poddać się badaniu trzeźwości. Zrobił to dopiero w szpitalu, po badaniu krwi. Tam policyjny alkomat wskazał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie.


Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia. Jutro, po wytrzeźwieniu, przeprowadzone zostaną z nim czynności procesowe. Świebodzińscy policjanci będą ustalać wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne