Skatowana mieszkanka Dzierżoniowa została dzisiaj pochowanaW sobotę, 13. kwietnia, na Cmentarzu Komunalnym w Dzierżoniowie (woj. dolnośląskie) odbył się pogrzeb tragicznie zmarłej Magdaleny G †. Kobieta została skatowana przez swojego partnera Krzysztofa J. Dramat wydarzył się w nocy z 8 na 9 kwietnia w mieszkaniu na ulicy Brzegowej.


foto: GłosWojewódzki

Jak powiedział prokurator Emil Wojtyra z Prokuratury Rejonowej w Dzierżoniowie, przeprowadzona w dniu 11. kwietnia sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci kobiety były liczne obrażenia wewnętrzne oraz krwiaki na głowie. Oprawca bił ją pięścią i zadał Magdalenie G.† kilkadziesiąt ciosów.


Tragicznie zmarłą żegnała dzisiaj rodzina, przyjaciele oraz znajomi. W ceremonii pogrzebowej udział wzięło kilkadziesiąt osób. 

Koleżanki Magdaleny G.† wspominają ją jako osobę spokojną, życzliwą, uśmiechniętą, dobrą i zawsze gotową do pomocy innym. 

25-latka osierociła czworo małych dzieci. Najmłodsi synkowie (bliźnięta) mają 1,5 roku i byli w mieszkaniu w momencie, gdy doszło do tych tragicznych zdarzeń. 


Konkubent zmarłej, 40-letni Krzysztof J., został aresztowany na trzy miesiące. Usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i doprowadzenia do śmierci Magdaleny G. Za to przestępstwo grozi mu od 5 do 25 lat więzienia. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

  Rodzinie oraz bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

foto: g/w

foto:g/w1


foto: g/w2


foto: g/w3
Renata Zalewska-Ociepa
źródło: Głos Wojewódzki