Potrącił 82-letnią kobietę na przejściu dla pieszych i uciekł. Jest akt oskarżenia - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


wtorek, 16 kwietnia 2019

Potrącił 82-letnią kobietę na przejściu dla pieszych i uciekł. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Rejonowa w Zgierzu skierowała do miejscowego sądu akt oskarżenia przeciwko 31 – letniemu mężczyźnie, oskarżając go o spowodowanie wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniosła 82 – letnia kobieta, znajdująca się na przejściu dla pieszych. Po wypadku sprawca odjechał, nie udzielając ofierze pomocy. Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12. 

foto ilustracyjne: pixabay

Do zdarzenia doszło w dniu 14 stycznia 2019 roku, około godziny 7:30 w Zgierzu na skrzyżowaniu ulic Konstantynowskiej z ulicą Kocidłowską. Jak wynika z dokonanych ustaleń, 82 – latka wraz ze swoim mężem przechodziła prawidłowo przejściem dla pieszych na drugą stronę. 


Gdy znajdowała się w połowie jezdni niespodziewanie na pasy z dużą prędkością wjechał kierowca samochodu osobowego. Doszło do potrącenia kobiety. Kierujący nie zatrzymując samochodu odjechał. Pokrzywdzoną w stanie ciężkim przewieziono do szpitala, gdzie mimo udzielonej jej pomocy zmarła. Jak wykazała sądowo – lekarska sekcja zwłok, przyczyną śmierci kobiety był masywny uraz czaszkowo mózgowy.

Prokurator i funkcjonariusze policji przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Przesłuchani zostali świadkowie. Prowadzone były zakrojone na szeroką skalę czynności mające na celu ustalenie i ujęcie sprawcy śmiertelnego wypadku.

W dniu 30 stycznia 2019 roku zatrzymany został 31 – letni mieszkaniec Łodzi użytkujący samochód marki Opel Vectra. Prokurator przedstawił mu zarzuty, dotyczące spowodowania wypadku drogowego w następstwie którego śmierć poniosła 82 – letnia kobieta, połączonego z ucieczką z miejsca zdarzenia.


Podczas przesłuchania 31 – latek potwierdził udział w zdarzeniu. Wyjaśnił, iż był przekonany, że w dniu 14 stycznia 2019 roku, jadąc samochodem do pracy w okolicach Zgierza, potrącił znajdujące się na drodze zwierzę. Zanim jednak dotarł do celu, w jednym z punktów usługowych wymienił pękniętą szybę, którą udało się zabezpieczyć na potrzeby prowadzonego postępowania.W wyniku wypadku stłuczony został także reflektor, który również został przez oskarżonego wymieniony.


Przeprowadzona na potrzeby śledztwa ekspertyza biegłego z zakresu ruchu drogowego wykazała, że bezpośrednią przyczyną wypadku było zachowanie oskarżonego, który nienależycie obserwował sytuację na jezdni, nie zachował należytej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych. 31 – latek miał możliwość uniknięcia wypadku.
Na wniosek prokuratora mężczyzna został aresztowany. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12.
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne