FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Pogoda na dziś. Gdzie popada, a gdzie nie? Jaka pogoda będzie w majówkę?

W niedzielę cała Polska będzie w zasięgu układu niskiego ciśnienia, którego ośrodek przemieści się znad Wielkopolski nad Litwę. Obecność niżu nad naszym krajem i napływ chłodniejszego oraz wilgotniejszego powietrza przyniesie większe zachmurzenie, miejscami występować będą przelotne opady deszczu, w województwach wschodnich wystąpią burze. 

foto: pixabay

Najwięcej deszczu spodziewamy się na południowym wschodzie, gdzie w ciągu doby może spaść od 20 mm do 35 mm deszczu. Na pozostałym obszarze opady będą na ogół słabe. W niedzielę w całym kraju będzie już znacznie chłodniej, temperatura będzie niemal o około 10°C niższa niż w dzisiaj i wyniesie maksymalnie od 12°C na Podkarpaciu, około 14°C nad morzem do 17°C w centrum i na Mazurach.

 Nad ranem w niedzielę wysoko w górach mogą wystąpić opady deszczu ze śniegiem, a przejściowo także śniegu. Zmieni się również kierunek wiatru z południowego na zachodni i północno-zachodni, ale jego prędkość znacznie osłabnie. 


Jaka pogoda będzie w majówkę?

W kolejnych dniach pogodę w Polsce będzie kształtowało dość chłodne powietrze. Przyniesie ono ze sobą zwiększone zachmurzenie, miejscami głównie na południu, Polski przelotny deszcz, dość chłodne noce z temperatura od 4°C do 8°C i w dzień od około 12°C do 18°C.

imgw

« PREV
NEXT »

Popularne