FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Pociął psa nożem, a ranę zszył sznurówką. Wcześniej znęcał się nad kotką

19-letni Patryk usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna rozciął nożem udo psa, które następnie zszył sznurówką. Psiaka udusił, a jego zwłoki wyrzucił na śmietnik. Wcześniej połamał miednicę kotce, a być może pastwił się również nad kocurem, który niestety już także nie żyje.


foto: facebook

W marcu br. Patryk M. włamał się do mieszkania swojej koleżanki Viktorii. Zdemolował je, wyrwana była nawet wanna, a także pastwił się nad Juniorem, psem dziewczyny, którego skatował. Pociął mu udo nożem, a następnie ranę zszył sznurówką. Psiaka udusił, a jego zwłoki wyrzucił na śmietnik. 


- Pies był katowany. Finałem było jego uduszenie. Choć mamy nadzieję, że udusił go zanim pociął nożem i zszył sznurówką – powiedział w rozmowie z reporką „Uwagi!” Hubert Dobrzański z Fundacji „Pso-TY i Koty”.

W momencie zdarzenia dziewczyny nie było w domu. Była na zakupach. Patryk poinformował ją, że coś się dzieje z jej psem, bo nie szczekał, gdy pukał do mieszkania. Gdy na miejsce przyjechała policja i technicy, to odnaleźli zakrwawiony noż i ścierkę. Mężczyzna udawał, że nie wie, co się stało.

Patryk M. pochodzi z rozbitej rodziny, w której występował problem z alkoholem. Już jako 14-latek sprawiał trudności. Opuszczał lekcje, zastraszał uczniów w szkole. Rodzina została obięta opieką kuratora. Był notowany za posiadanie narkotyków, które sam również zażywał. Gdy miał 16 lat związał się z o rok starszą dziewczyną i wkrótce został ojcem. Była partnerka powiedziała, że był agresywny i prawdopodobnie zażywa narkotyki, a gdy byli parą, brał dopalacze. Groził Dominice śmiercią i nie przyznawał się do ojcostwa.

19-latek był w trudnej sytuacji. Postanowiła mu wtedy pomóc Viktoria i już wkrótce Patryk zamieszkał w mieszkaniu jej mamy. 


Gdy tylko M. zamieszkał w mieszkaniu pani Agnieszki, to od razu zaczęły się dziać dziwne rzeczy ze zdrowiem kotów. Najpierw ucierpiał kocur, na którego rzekomo spadło żelazko. Zwierzę miało pękniętą podstawę czaszki i złamaną szczękę. Kot już nie żyje. Następnie problemy zaczęły się z kotką. Gdy ta przestała stawać na łapy, właścicielka zawiozła ją na prześwietlenie, gdzie stwierdzono pęknięcie miednicy. Wówczas kobieta zorientowała się, że kotka nie mogła sama sobie połamać miednicy i wyrzuciła Patryka z domu.

7. stycznia zginął kocur, 19. lutego kotka została znaleziona z połamaną miednicą, a 19. marca został zabity pies Junior. Mężczyzna groził także śmiercią córce pani Agnieszki.

- Mamy do czynienia z okrucieństwem. To nie jest agresja. To są celowe działania mające wywołać cierpienie i ból u ofiary. Jest to rodzaj zemsty, która tej osobie do jakiś celów była potrzebna – powiedział w rozmowie z reporterką „Uwagi!” psychiatra dr Jerzy Pobocha.

Renata Zalewska-Ociepa
źródło: „Uwaga!” TVN
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...