FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Minister Krzysztof Szczerski proponuje katolickie paszporty

Minister Krzysztof Szczerski chce, by wystawiany Polakom katolicki paszport zawierał najważniejsze modlitwy i prawdy wiary. Szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy swój pomysł uzasadnia obawą o religijność rodaków na obczyźnie.


foto: prezydent.pl


O zmianie wzoru paszportów Szczerski napisał w książce "Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy” - informuje newsweeek.pl. Wydawnictwo ukazało się dwa lata temu, ale dopiera teraz - w ramach debaty publicznej o wpływach Kościoła w Polsce - sprawa postulatu prezydenckiego ministra nabiera rozgłosu.

Z lektury książki Krzysztofa Szczerskiego wynika też, że Polska ma do spełnienia specjalną misję. Minister odnosi wrażenie, że "wiele krajów czeka na nas, czeka na ojczyznę św. Jana Pawła II, by wskazała na nowo drogę". A ponieważ kondycja Europy jest słaba, potrzebny jest jej ktoś taki jak biblijny Noe. I tu właśnie jest miejsce dla Polski.
Minister w swojej książce pisze, że "chciałby zaproponować podjęcie prac nad przygotowaniem swego rodzaju 'Paszportu katolickiego'". Zaznacza, że dokument ma zawierać "najważniejsze modlitwy i prawdy wiary, informację o wspólnotach katolickich, duszpasterstwach czy o polskich misjach działających w zachodniej Europie".

Szczerski liczy, że Polska będzie dla Europy tym samym, czym był Noe, dla ludzi żyjących przed biblijnym potopem.

źródło: wp.pl/ gazeta.pl/ natemat

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...