Matka z córką zostały pobite na przystanku - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 27 kwietnia 2019

Matka z córką zostały pobite na przystankuPolicjanci z gdańskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zaatakowali na przystanku kobietę i jej córkę. Powodem agresji miało być zwrócenie uwagi na niewłaściwe zachowanie mężczyzn. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.


foto: policja


Wczoraj ok. godz. 13.00 policjanci z komendy miejskiej odebrali zgłoszenie, że na przystanku autobusowym dawaj mężczyźni zaatakowali kobietę i jej córkę, po tym jak ta zwróciła im uwagę na niewłaściwe zachowanie. W odwecie mężczyźni zaatakowali kobietę i dziewczynkę, które oczekiwały na autobus. Sprawcy pobili je i grozili im pozbawieniem życia.

Z pomocą przyszli przechodnie, którzy akurat byli w pobliżu i pomogli w ujęciu jednego z mężczyzn, chwilę później na miejscu był już patrol policji. Funkcjonariusze zatrzymali pierwszego z mężczyzn i natychmiast ruszyli za drugim. Po krótkim pościgu zatrzymali drugiego i obu przewieźli do policyjnego aresztu.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, w trakcie oględzin biegły lekarz sądowy zbadał kobietę oraz jej córkę. Policyjny technik zabezpieczył ślady.

Mężczyźni w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. 24-latek bez stałego miejsca zamieszkania miał w organizmie ponad 2 promile, drugi z mężczyzn, 29-letni mieszkaniec gminy Pruszcz Gdański miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymani po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty uszkodzenia ciała, kierowania gróźb karalnych oraz zmuszania do określonego zachowania z pobudek chuligańskich.

Policjanci będą wnioskowali do prokuratora o złożenie wniosku o tymczasowe aresztowanie.

Za te przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne