FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Jednak strajk!

Negocjacji nauczycielskich związków zawodowych z przedstawicielami rządu zakończyła się fiaskiem. Rząd nie zgodził się na propozycje ZNP i Forum ZZ zaczynamy strajk!! ogłosił Sławomir Broniarz.foto: men


Rozmowy trwały do godz. 21.30. Przed ich rozpoczęciem szef ZNP Sławomir Broniarz powiedział: - Jeżeli na spotkaniu dojdzie do powtórzenia ostatniej propozycji rządu, to niestety, tak wówczas, jak i teraz mam nadzieję, że wszystkie związki zawodowe ją odrzucą.


Strona rządowa nie przedstawiła żadnej nowej propozycji, a jak powiedział jeszcze przed rozmowami prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz: Zaproponowany w piątek przez rząd kontrakt społeczny dla nauczycieli "generalnie jest nie do zaakceptowania".


"Zakończyliśmy dzisiejsze rozmowy na temat sytuacji w oświacie, propozycji, które zostały przygotowane przez rząd dla central związkowych nauczycielskich. To nie były ani łatwe rozmowy, ani krótkie" - powiedziała wicepremier.

Jak wskazała, strona rządowa przedstawiła kilka propozycji. "Te propozycje przez dwie centrale związkowe zostały, mówię to z wielkim żalem, odrzucone. Bardzo się cieszę, że Solidarność przyjęła propozycje rządowe i będziemy za chwilę podpisywać porozumienie" - poinformowała.
Strajk nauczycieli ma rozpocząć się 8 kwietnia i trwać do odwołania.

źródło: pap/ rmf24/ wyborcza

« PREV
NEXT »

Popularne