FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Dziecko miało uraz głowy, a także duszności. Dzięki policyjnej eskorcie chłopiec w porę otrzymał pomocMundurowi ze Świecia bez chwili wahania zadecydowali o eskorcie auta, którym podróżował potrzebujący pomocy 6-latek. Dzięki sygnałom uprzywilejowania i uprzejmości innych kierowców, który reagowali na nie w kilka minut pokonali zatłoczony w tym czasie most i ulice Grudziądza. Chłopiec w porę otrzymał fachową pomoc.


foto: screen/wideoPolicjanci ruchu drogowego ze Świecia w trakcie patrolowania dróg krajowych przebiegających przez powiat po 15.00 zauważyli opla astrę, którego kierujący niebezpiecznie zachowywał się na drodze.


 Popełniał liczne wykroczenia, a w pewnym momencie wyprzedziła nawet na zakazie radiowóz. Dlatego mundurowi zatrzymali auto do kontroli. Wtedy wybiegła z niego roztrzęsiona kobieta. Oznajmiła, ze jej dziecko ma uraz głowy, a także duszności i poprosiła o pomoc w jak najszybszym dotarciu do szpitala w Grudziądzu.

Sierż. szt. Karol Marciniak oraz st. post Sebastian Schmidt widząc siedzącego na tylnym siedzeniu zakrwawionego chłopca podjęli decyzję bez zbędnego wahania. Powiadomili o całej sytuacji dyżurnego, po czym wsiedli do radiowozu, włączyli sygnały i ruszyli w drogę. Policyjna eskorta oraz uprzejmość kierowców zjeżdżających na bok pozwoliła w kilka minut dotrzeć do szpitala.

Dzięki sprawnemu pilotażowi 6-latek w porę otrzymał fachową pomoc medyczną. Jego dziadek oraz matka nie kryli wdzięczności za tak sprawną policyjną akcję.


« PREV
NEXT »

Popularne