Dziecko lekcje odrabia na ulicy, rodzice zbyt ubodzy, aby zapłacić za prąd - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 10 kwietnia 2019

Dziecko lekcje odrabia na ulicy, rodzice zbyt ubodzy, aby zapłacić za prąd

 Jego rodzina to ludzie zbyt ubodzy, aby podłączyć elektryczność w domu. Film, na którym widać chłopca pochylającego się nad zadaniami domowymi na brudnej ulicy obiegł cały świat. 

foto screen: wideo

Funkcjonariusz z miasteczka Moche wrzucił do sieci film nagrany na kamerach monitoringu. Natychmiast film stał się światowym fenomenem i los 12-latka został w końcu zauważony.


Początkowo funkcjonariusze policji uznali zachowanie dziecka za podejrzane. Gdy zobaczyli nagranie na zbliżeniu okazało się, że chłopiec korzystał ze światła lamp ulicznych, by czytać i robić notatki. Policjanci poruszeni postawą dziecka zamieścili film w mediach społecznościowych.

Nagranie osiągnęło 5 milionów wyświetleń, a ich liczba ciągle rośnie. Dziennikarze zainteresowani losem chłopca odnaleźli go. Odbyli rozmowę z nim i jego mamą.
Okazało się, że rodzina z powodu bardzo złej sytuacji materialnej nie może opłacić instalacji licznika prądu. Pewnego wieczoru syn powiedział, że jak będzie dalej pracował przy świeczce to oszaleje i poszedł na ulicę –  wypowiedziała się w wywiadzie dla Panamericana TV Rosa Angulo Córdoba. 


Victor poza obowiązkami szkolnymi zajmuje się również domem, m.in. wypasaniem owiec należących do rodziny. Szkołę uważa za przepustkę do godnego życia i bardzo poważnie do niej podchodzi. Chciałbym pomóc mojej rodzinie wyjść z biedy. Chcę zostać policjantem –  wyjawił dziennikarzom.

Medialny szum sprawił, że wizytę złożył rodzinie mer Moche. Postanowił, że opłaci kolejne rachunki i podłączenie elektryczności, aby chłopiec nie był zmuszony do nauki na ulicznych chodnikach.

źródło: RMF24
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne