FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Chcieli spalić osy palnikiem, niemal doprowadzili do spalenia domu

W środę 24 kwietnia doszło do niebezpiecznego zdarzenia na terenie gminy Sieroszewice w miejscowości Psary przy ulicy Kaliskiej. 

foto: infostrow.pl

Osoba zatrudniona do usunięcia gniazda os niestety użyła do tego celu palnika i doprowadziła do rozprzestrzenienia się ognia na podbitkę budynku mieszkalnego i rynny. 


Na miejsce zadysponowano 3 zastępy Straży Pożarnej w tym OSP Rososzyca, OSP Sieroszewice, GCBA ciężki wóz gaśniczy z PSP Ostrów Wielkopolski i Patrol Policji. Strażacy na miejscu zastali rozwinięty pożar krzewów i suchej trawy oraz nadpaloną podbitkę budynku mieszkalnego. Na szczęście dzięki szybkiej i sprawnej akcji udało się zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia na poddasze. 

Pozbywanie się gniazda os palnikiem na drzewach czy krzewach nie jest dobrym pomysłem, ponieważ może doprowadzić to do rozległego pożaru i dużych strat. Jeżeli w naszym domostwie lub okolicy pojawi się gniazdo os lub szerszeni możemy śmiało zadzwonić pod numer alarmowy Straży Pożarnej 998, na miejsce zostanie zadysponowana wówczas pobliska jednostka OSP lub PSP. a strażacy w specjalistycznych kombinezonach zneutralizują gniazdo agresywnych owadów.

źródło: infostrow.pl

« PREV
NEXT »

Popularne