Wyrok dożywotniego pozbawienia wolności dla sprawcy zabójstwa i zgwałcenia - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 4 marca 2019

Wyrok dożywotniego pozbawienia wolności dla sprawcy zabójstwa i zgwałcenia


Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze 27 lutego 2019 roku wydał wyrok w sprawie przeciwko Arturowi K. oskarżonemu o zabójstwo i zgwałcenie swojej partnerki Kamili K. Do zbrodni doszło w nocy z 2 na 3 lutego 2018 roku w Lubaniu. Sąd wymierzył karę zgodnie z wnioskiem prokuratora i skazał oskarżonego na dożywotnie pozbawienie wolności.

foto: Facebook

Brutalny sposób działania sprawcy
W toku postępowania prokurator ustalił, że w nocy z 2 na 3 lutego 2018 roku oskarżony zjawił się w mieszkaniu byłej partnerki Kamili K. Mężczyzna był pod znacznym wpływem alkoholu. 


Bił pokrzywdzoną po głowie oraz ciele pięścią i otwartą ręką, zadając jej łącznie kilkanaście ciosów. Następnie dusił ją uciskając jej szyję przez okres kilku minut. Sprawca skrępował kobiecie ręce oraz nogi, a następnie dopuścił się jej zgwałcenia. W wyniku działania Artura K. pokrzywdzona doznała szeregu obrażeń. Zmarła na skutek uduszenia. Ciało pokrzywdzonej zostało ujawnione przez jej matkę, która zaniepokojona brakiem kontaktu ze strony córki udała się do jej miejsca zamieszkania.


Wobec oskarżonego jest stosowane tymczasowe aresztowanie
W toku postępowania przygotowawczego prokurator przedstawił Arturowi K. zarzut zabójstwa w związku ze zgwałceniem. Podejrzany przyznał się do jego popełnienia.
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubaniu podejrzany został tymczasowo aresztowany. Izolacyjny środek zapobiegawczy jest wobec niego nadal stosowany.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne