W dolnośląskiej policji polała się krew - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 16 marca 2019

W dolnośląskiej policji polała się krewGórowscy policjanci wraz z pracownikiem cywilnym kolejny raz przyłączyli się do szczytnej akcji, mającej na celu ratowanie ludzkiego życia. Podzielili się najcenniejszym darem, który trafi do najbardziej potrzebujących. Każdy funkcjonariusz Policji w swojej codziennej służbie spotyka się z sytuacjami, w których zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie. 

foto: policja

Stróże prawa wiedzą, że w ratowaniu ludzkiego życia liczy się każda minuta i każda kropla krwi, dlatego też oddają honorowo krew. W Hali Arkadia policjanci Komendy Powiatowej Policji w Górze wraz z pracownikiem cywilnym wzięli udział w zbiórce krwi dzieląc się z innymi się tym cenny darem. W ten sposób oddali cząstkę siebie dla ratowania życia innych osób.Natomiast w akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Honorowym Dawcom Krwi i Klub HDK przy Komendzie Powiatowej Policji w Dzierżoniowie udało się zebrać prawie 9 litrów krwi. Zorganizowana akcja poboru krwi została przeprowadzona w związku z całorocznymi obchodami 100-lecia powołania Policji Państwowej. 

Jej organizatorem było Stowarzyszenie Pomocy Honorowym Dawcom Krwi i Klub HDK przy Komendzie Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, którego prezesem jest emerytowany funkcjonariusz Bolesław Pankowski. Poza liczną grupą policjantów, do akcji włączyła się również grupa młodzieży z placówek oświatowych: Zespołu Szkół nr 3, I LO z Dzierżoniowa, a także funkcjonariusze Straży Więziennej z Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie i inni krwiodawcy. Krew oddało, aż 19 osób i udało się zebrać blisko 9 litrów.
Funkcjonariusze policji, służby więziennej i młodzież z pobliskich szkół średnich zawsze ochoczo biorą udział w akcjach poboru krwi, niosąc ratunek dla zdrowia i życia ludzkiego.Jednocześnie Stowarzyszenie Pomocy Honorowym Dawcom Krwi, KRS 0000 20 20 53 zwraca się z prośbą przekazanie 1% w zeznaniu podatkowym. W ten sposób też pomożesz ratować ludzkie życie!

Agnieszka Połczyk

Marcin Ząbek
f/1

f/2
f/3


« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne