Tragicznie zakończona libacja. Nie żyje 49-letnia kobieta, którą konkubent podpalił w czasie kłótni - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 14 marca 2019

Tragicznie zakończona libacja. Nie żyje 49-letnia kobieta, którą konkubent podpalił w czasie kłótniNieprawomocnym wyrokiem z 13 marca 2019 roku Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał 56 letniego mężczyznę na karę 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo ze szczególny okrucieństwem 49 letniej kobiety.


foto ilustracyjne: g/wAkt oskarżenia w tej sprawie został skierowany przez Prokuraturę Rejonową w Kościerzynie w lutym 2019 roku.

Do zdarzenia doszło 18 listopada 2018 roku. Pokrzywdzona wspólnie z konkubentem oraz jego kolegą spożywała alkohol. Pomiędzy partnerami doszło do kłótni, w trakcie której mężczyzna oblał kobietę benzyną, a następnie podpalił.

Pokrzywdzona doznała rozległych i głębokich oparzeń II i III stopnia 40 % powierzchni ciała, to jest głowy, szyi, klatki piersiowej, kończyn górnych i dolnych. Zmarła w dniu 4 grudnia 2018 roku.

Z opinii sądowo-lekarskiej wynika, że bezpośrednią przyczyną zgonu pokrzywdzonej były zaburzenia metaboliczne stanowiące powikłania po rozległym i dość głębokim oparzeniu termicznym licznych okolic ciała.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa.

Sąd uznał go winnym zabójstwa kobiety.


« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne