Tragedia 16-latki. Dziewczyna umyła włosy benzyną i zapaliła się w łazience. Jej stan jest krytyczny - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 9 marca 2019

Tragedia 16-latki. Dziewczyna umyła włosy benzyną i zapaliła się w łazience. Jej stan jest krytyczny

Nastolatka (16 l.) z Turcji walczy o życie w szpitalu. Lekarze jej stan określają jako krytyczny. Dziewczyna chciała pozbyć się wszy i, za radą kolegi z klasy, umyła włosy benzyną. Niestety, przez przypadek, dotknęła grzałki grzejnika i stanęła w płomieniach. 


foto: mirror.com

Tragedia rozegrała się w prowincji Erzincan na wschodzie Turcji. 16-letnia Gozde K. chciała pozbyć się wszy, dlatego umyła włosy benzyną. Erdal, ojciec nastolatki powiedział w rozmowie z lokalnymi mediami, że gdy pochyliła się, to przez przypadek dotknęła grzałki w grzejniku i od razu stanęła w płomieniach. 


Usłyszał on krzyk dziewczyny i natychmiast pobiegł do łazienki. Ugasił ręcznikiem płonącą córkę i wezwał pogotowie ratunkowe. Nastolatka została przewieziona na oddział oparzeniowy w szpitalu uniwersyteckim Ataturk Yakutiye. Następnie przeniesiono ją na oddział intensywnej terapii. Doznała bardzo poważnych oparzeń ciała. 

Ojciec nastolatki poparzył dłoń, gdy gasił płomienie. On także leczony jest w tym samym szpitalu. 


- Przeprowadzili operację i modlimy się do Boga, aby przeżyła – powiedział miejscowym mediom ojciec Gozde.

Erdal dodał również, że przyjaciele i bliscy uruchomili w mediach społecznościowych zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztów leczenia 16-latki. 

Renata Zalewska-Ociepa
źródło: mirror.co.uk
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne