Szczecin: Prostytutka utopiła noworodka w wiaderku - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 5 marca 2019

Szczecin: Prostytutka utopiła noworodka w wiaderku


Eleonora Z. (42 l.) w połowie 2007 roku urodziła synka. Poród odbył się w altanie ogrodów działkowych w Szczecinie, gdzie kobieta mieszkała wraz ze swoim partnerem Wiesławem Z. Po porodzie zostawiła noworodka w wiaderku z wodami płodowymi i zaczekała, aż maluszek przestanie się ruszać. Następnie owinęła dzieciątko w worek foliowy i wyrzuciła do kontenera na śmieci. Po 12. latach od zabójstwa, wyrodna matka stanęła przed sądem.


foto: pixabay

4. marca br. przed Sądem Okręgowym w Szczecinie ruszył proces Eleonory Z. Śledczy oskarżają ją o zabójstwo. Kobieta na sali sądowej odmówiła składania zeznań. W trakcie śledztwa opisała w jaki sposób pozbawiła synka życia, ale do zamierzonej zbrodni nie przyznała się. 


Opowiedziała także o tym, że świadczyła usługi seksualne na autostradzie i nie wie, kto był ojcem dziecka. Biegli sądowi wydali opinię, w której nie potwierdzili, że kobieta, gdy popełniła czyn, była w szoku poporodowym.

Za zabójstwo noworodka Eleonorze Z. grozi nawet dożywocie. Oskarżony jest także Wiesław Z. Zarzucono mu pomocnictwo w ukryciu zwłok, których nie udało się odnaleźć. Jednak materiał dowodowy pozwolił postawić obojgu zarzuty. 

Sprawa wyszła na jaw półtora roku temu, gdy przejęli ją śledczy z tzw. prokuratorskiego archiwum X.

Renata Zalewska-Ociepa
źródło: Super Express
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne