FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Skandal na SOR-ze. Kobieta mdleje, ratownik odchodziDo sieci trafiło szokujące nagranie z SORu Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej. Kobieta, która zwijała się z bólu czekając na pomoc zemdlała, a obserwujący kłótnię ratownik oddalił się.


Do sytuacji doszło 20 marca, kiedy młoda kobieta z silnymi bólami, najprawdopodobniej brzucha, przyjechała na SOR w Dąbrowie Górniczej. Kobieta zwijająca się z bólu nie mogła doczekać się pomocy


 Po kilkudziesięciu minutach zaczęli interweniować przebywający na szpitalnym oddziale ratunkowym inni pacjenci. Kobieta jednak zemdlała, co wywołało poruszenie. Na nagraniu widać, jak stojący obok ratownik odchodzi.

"Kobieta zemdlała, czy pan rozumie?!" - słychać krzyk.

Szokujące wideo skomentował Zbigniew Podraza, który jest dyrektorem Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpitala im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej.

– Muszę znać sytuację do końca, aby to ocenić. SOR-y mają problemy. Wielu pacjentów przychodzi z niewielkimi dolegliwościami – co odbywa się kosztem pacjentów ciężko chorych – to problem ogólnopolski. A ten przypadek jak każdy wymaga indywidualnego rozpatrzenia – cytuje dyrektora lokalna telewizja TVS.

Do skandalicznej sytuacji odniósł się na swoim Facebooku prezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak. Szokujący filmik nagrany wczoraj wieczorem w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym dąbrowskiego szpitala ukazał sytuację, która w mojej ocenie nigdy nie powinna mieć miejsca i nie znajduję dla niej żadnego usprawiedliwienia. W związku z powyższym zwróciłem się dzisiaj rano do dyrektora szpitala o pilne wyjaśnienie tej sytuacji - napisał.

Prezydent Bazylak podjął również decyzję o ogłoszeniu konkursu na nowego dyrektora szpitala im. Sz. Starkiewicza.

W miejsce dotychczasowego dyrektora dąbrowskiego szpitala - Zbigniewa Podrazy tymczasowo trafi Iwona Łobejko - wieloletni dyrektor WSS 5 im. św. Barbary w Sosnowcu.
Marcin Bazylak - Prezydent Dąbrowy Górniczej
"Szanowni Państwo, 
Szokujący filmik nagrany wczoraj wieczorem w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym dąbrowskiego szpitala ukazał sytuację, która w mojej ocenie nigdy nie powinna mieć miejsca i nie znajduję dla niej żadnego usprawiedliwienia. W związku z powyższym zwróciłem się dzisiaj rano do dyrektora szpitala o pilne wyjaśnienie tej sytuacji.
Film z SORu udowadnia, że dąbrowski szpital potrzebuje zmian w wielu obszarach. Mówiłem o tym podczas kampanii wyborczej i z pełną odpowiedzialnością powtórzyłem to wczoraj na spotkaniu z dziennikarzami, podczas którego zaprezentowaliśmy raport z audytu przeprowadzonego w szpitalu.
Potwierdza również to, o czym mówiło się od wielu lat – zmiany wymaga przede wszystkim sposób zarządzania. Szczególne działania niezbędne są też we wspomnianym już Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Dlatego podjąłem decyzję o ogłoszeniu konkursu na nowego dyrektora dąbrowskiego szpitala i przedłożyłem Radzie Miejskiej związany z tą decyzją projekt uchwały dotyczący powołania komisji konkursowej. Liczę na to, że podczas dzisiejszej sesji rady, radni go poprą.
Do czasu rozstrzygnięcia konkursu kierowanie szpitalem zdecydowałem się powierzyć Iwonie Łobejko, wieloletniej dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu. To właśnie dyrektor Łobejko zastąpi w przyszłym tygodniu Zbigniewa Podrazę, który na stanowisko dyrektora szpitala wrócił w listopadzie zeszłego roku i z końcem przyszłego tygodnia przechodzi na emeryturę. 
Rozwiązanie problemów nawarstwiających się przez poprzednie lata nie jest możliwe z dnia na dzień. Model zarządzania szpitalem reprezentowany przez dyrektora Zbigniewa Grzywnowicza jest dla mnie nieakceptowalny i jego zmiana jest punktem wyjścia. Mam świadomość, że to dopiero początek drogi, ale jestem zdeterminowany podjąć to wyzwanie. Jestem też przekonany, że kolejne miesiące przyniosą oczekiwane przez nas wszystkich efekty. 
Zachęcam też do zapoznania się z materiałem z wczorajszego briefingu prasowego jak i pełną treścią raportu dot. szpitala. Dostępne są one w linku - https://www.facebook.com/MiastoDabrowaGo…/…/2648362185190888"
źródło: wspolczesna/ wp.pl/ fakt/ gazeta.pl/ rmf24

« PREV
NEXT »

Popularne