FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Siłą wyrzucili mężczyznę z auta, które następnie ukradli

Policjanci z powiatu lubańskiego zatrzymali trzy osoby podejrzane o rozbój na jednym z mieszkańców. Sprawcy przy użyciu siły wyciągnęli pokrzywdzonego z pojazdu, który ukradli wraz z pozostawionymi w nim rzeczami. Wszyscy usłyszeli już zarzut rozboju, za który grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


foto: policja


Jak ustalili policjanci Rewiru Dzielnicowych w Świeradowie Zdroju, pokrzywdzony został zaatakowany na stacji benzynowej. Do pojazdu, w którym przebywał podeszło dwóch mężczyzn. Zgłaszający został przez nich wyciągnięty z auta i uderzony. W tym czasie współdziałająca ze sprawcami kobieta wsiadła do samochodu i odjechała w nieznanym kierunku.

Wartość utraconego mienia oszacowano na kwotę blisko 5 tysięcy złotych. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcami rozboju są 20 i 25- letni mieszkańcy powiatu lwóweckiego oraz 19- letnia mieszkanka powiatu lubańskiego. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci z komisariatu w Gryfowie Śląskim zatrzymali dwóch mężczyzn, przy których znaleźli przedmioty pochodzące z przestępstwa. 19 - latka została zatrzymana w swoim miejscu zamieszkania. Prowadząc działania w tej sprawie funkcjonariusze odzyskali również skradziony pojazd.

Zebrany przez policjantów materiał pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutu rozboju, za który grozi im teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Kamil Rynkiewicz

« PREV
NEXT »

Popularne