Nowy Targ. Podczas zbiórki odpadów pracownik firmy oblał się substancją chemiczną. Mężczyzna z poparzeniami twarzy trafił do szpitala - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 16 marca 2019

Nowy Targ. Podczas zbiórki odpadów pracownik firmy oblał się substancją chemiczną. Mężczyzna z poparzeniami twarzy trafił do szpitala

Do tej bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w środę ( 13.03.) około godz. 9.00 w Nowym Targu na oś. Niwa. Jeden z pracowników Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji w Nowym Targu podczas zbiórki odpadów wielkogabarytowych oblał się substancją chemiczną znajdującą się w jednym z uszkodzonych kanistrów i z poparzeniami min. twarzy został przewieziony do szpitala. 

foto: pixabay

Niebezpieczna substancja w ilości około 30 litrów znajdowała się pomiędzy innymi odpadami w kilku pojemnikach. Została zabezpieczona przez specjalistyczną grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu.


W związku z zaistniałym wypadkiem w pracy nowotarska komenda prowadzi w tej sprawie postępowanie. Wyjaśniane będzie również, kto był właścicielem tak niebezpiecznej substancji i dlaczego pozostawił ją w miejscu ogólnodostępnym. 

 Porzucenie odpadów niebezpiecznych w pobliżu naszego miejsca zamieszkania może mieć wpływ na nasze zdrowie. Takie działania są nielegalne i mogą powodować poważne konsekwencje także dla środowiska.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne