Groził śmiercią politykom. Na liście znalazł się m.in. Lech Wałęsa - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


wtorek, 5 marca 2019

Groził śmiercią politykom. Na liście znalazł się m.in. Lech Wałęsa


Dzięki skutecznej pracy operacyjnej policjanci ustalili i zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb do kilku włodarzy miast, a także byłego prezydenta Polski. Zatrzymanie to jest efektem szybkich i skoordynowanych działań polskiej Policji.


foto: policja


Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Krakowie przy współudziale funkcjonariuszy z Komendy Głównej Policji i Komendy Stołecznej Policji, prowadząc intensywne czynności operacyjne wytypowali osobę odpowiedzialną za kierowanie gróźb pod adresem prezydentów kilku miast w Polsce, a także byłego prezydenta Polski. Listy z pogróżkami wpłynęły do kilku magistratów w Polsce.

Policjanci ustalili, że mieszkaniec Krakowa wytypowany o kierowanie gróźb, przebywa w Warszawie. Wczoraj, 4 marca br., rano, stołeczni policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Małopolski. Mężczyzna został przewieziony do Krakowa i osadzony w "policyjnym areszcie" w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 28-latek został wcześniej przebadany przez lekarza, który nie stwierdził przeciwskazań do wykonywania z nim czynności procesowych.

Wstępne badania kryminalistyczne potwierdziły także fakt, że to zatrzymany wysyłał listy z pogróżkami. Zebrane dowody wskazują, że zatrzymany prawdopodobnie podejmowałby dalsze kroki w stosunku do włodarzy miast.

Dzisiaj, 5.03.br., zatrzymany 28-latek zostanie przesłuchany w prokuraturze i usłyszy zarzuty.
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne