Dwóch Polaków wśród ofiar katastrofy lotniczej samolotu Ethiopian Airlines - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

niedziela, 10 marca 2019

Dwóch Polaków wśród ofiar katastrofy lotniczej samolotu Ethiopian Airlines


Wśród ofiar katastrofy lotniczej samolotu Ethiopian Airlines jest dwóch Polaków - poinformowała w niedzielę rzeczniczka MSZ Ewa Suwara. 157 osób zginęło w katastrofie samolotu, do której doszło w niedzielę rano niedaleko miasta Debre Zeit, około 60 km na południowy wschód od stolicy Etiopii.


foto: W niedzielę rano doszło do katastrofy lotniczej etiopskich linii lotniczych, a władze etiopskie poinformowały, że nikt ze 157 pasażerów lotu ET302 nie przeżył. Szef Ethiopian Airlines podał wcześniej, że wśród pasażerów były osoby z ponad 30 krajów, w tym dwie z Polski.
Na pokładzie samolotu lecącego do Nairobi było 149 pasażerów i 8 członków załogi. Jak podało Ethiopian Airlines, wśród ofiar jest dwójka Polaków (informację potwierdziło MSZ). Nikt nie przeżył katastrofy.

Cztery osoby znajdujące się na pokładzie używały paszportów ONZ, a ich narodowość nie jest jasna.
Na razie nie wiadomo, co spowodowało katastrofę nowej maszyny; Boeing 737 MAX 8 został dostarczony etiopskiemu przewoźnikowi w połowie listopada ub.r. – podaje agencja Associated Press. Dyrekcja linii oświadczyła w niedzielę po południu, że samolot „nie miał żadnych technicznych problemów”.
źródło: nowiny24/ gosc/ tvpinfo
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne