Belgia: Znaleziono noworodka w torbie papierowej. Matka jest Polką - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 16 marca 2019

Belgia: Znaleziono noworodka w torbie papierowej. Matka jest PolkąNa klatce schodowej jednej z kamienic w Antwerpii, w Belgii, znaleziono noworodka. Dziecko było w papierowej torbie, tuż przy wejściu do budynku mieszkalnego.


foto: 
vrt.be


We wtorkowe popołudnie dziecko znalazła kobieta sprzątająca budynek. Było zawinięte w kocyk oraz papierową torbę. Niemowlę zostało przetransportowane do szpitala, na szczęście jego stan jest stabilny.

„Kobieta zadzwoniła po służby ratunkowe. Jej działania odegrały tutaj kluczową rolę” - przekazał Willem Migom z antwerpskiej policji. Obecnie funkcjonariusze prowadzą rozmowy z mieszkańcami okolicy i poszukują matki dziecka. Gromadzony jest również materiał z monitoringu.

Personel medyczny nadał mu imię Arthur. Kilka dni później chłopca odwiedził burmistrz Antwerpii, który z racji sprawowania funkcji przewodniczego Rady Opieki Społecznej, automatycznie stał się jego prawnym opiekunem.

Dzięki nagraniom z monitoringu policja zatrzymała 38-letnią Polkę, która okazała się matką chłopca.

Z ustaleń wynika, że dziecko urodziło się w poniedziałek bądź we wtorek.

Kobieta usłyszała zarzut "porzucenia osoby małoletniej". Grozi jej kara pozbawienia wolności od miesiąca do trzech lat. Jednak do czasu rozprawy Polka będzie przebywała na wolności.
/jow
źródło: vrt.be/ fakt

loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne