Annopol: 3-letni chłopiec wpadł do 12-metrowej studni - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 8 marca 2019

Annopol: 3-letni chłopiec wpadł do 12-metrowej studni

Trzyletni chłopiec wpadł do 12-metrowej studni. Chłopiec został przetransportowany śmigłowcem do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

foto: KOMENDA POWIATOWA PSP KRAŚNIK

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 14.15 na jednej z posesji w Annopolu w powiecie kraśnickim. Strażacy otrzymali zgłoszenie, że do studni z wodą wpadł 3-letni chłopczyk. Na miejsce jako pierwszy dotarł zastęp OSP Annopol, a w drodze już były dwa zastępy z KP PSP w Kraśniku.

 Jeden ze strażaków został spuszczony do studni, by podtrzymać chłopca i uchronić go przed utopieniem. Następnie strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Kraśnika, przy użyciu specjalistycznego sprzętu, wydobyli ze studni trzylatka, a później strażaka.

Chłopiec został przetransportowany śmigłowcem ratowniczym do szpitala w Lublinie na kontrolne badania. Na szczęście jest w dobrym stanie.

„Chłopiec był w dobrym stanie, płakał, miał niewielkie otarcia ciała” – informuje st. kpt. Michałek. Powtórny zjazd ratownika pozwolił wydostać również strażaka ochotnika.

Po opatrzeniu chłopiec został przekazany zespołowi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował go śmigłowcem do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

źródło: spottedlublin/ krasnik.naszemiasto

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne