Wałbrzych: Znęcał się nad suczką ze szczególnym okrucieństwem, a następnie zabił zwierzę. Sadysta stanie przed sądem - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 28 lutego 2019

Wałbrzych: Znęcał się nad suczką ze szczególnym okrucieństwem, a następnie zabił zwierzę. Sadysta stanie przed sądem

Wracamy do sprawy Łukasza P., mieszkańca Wałbrzycha, który ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad swoją suczką, a następnie zabił czworonoga. Mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu do 5. lat pozbawienia wolności.


foto: dioz

Kilkanaście dni temu wałbrzyscy policjanci otrzymali informację o możliwości popełnienia przestępstwa przez 34-latka. Przeprowadzone czynności oraz zabezpieczony materiał dowodowy w postaci wyników sekcji zwłok zwierzęcia, pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu zarzutów. 


Oprawca podczas przesłuchania przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Odpowie za znęcanie się nad suczką ze szczególnym okrucieństwem, a następstwie zabójstwo zwierzęcia w wyniku zadania jej ciosu w głowę. 


- Pomimo wdrożonego w nocy leczenia, nie udało się jej uratować. Lekarz weterynarii stwierdził, że pies jest dodatkowo skrajnie wychudzony - ma wyczuwalne wszystkie kości szkieletu. Sprawca 2 lata temu miał już psa, którego porzucił, przywiązując go w zimie, przy -20 st., do barierki - powiedział, zaraz po wdrożeniu leczenia suczki, Konrad Kuźmiński z DIOZ.

Łukaszowi P. grozi do 5. lat pozbawienia wolności.

Renata Zalewska-Ociepa
źródło: Doba
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne