„Ustawka” 14-latek w Jeleniej Górze. Bójka była bardzo brutalna. Nagranie w artykule - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 13 lutego 2019

„Ustawka” 14-latek w Jeleniej Górze. Bójka była bardzo brutalna. Nagranie w artykule


6. lutego w przejściu podziemnym w Jeleniej Górze doszło do bójki uczennic. Sprawa dopiero ujrzała światło dzienne, redakcji Głos Wojewódzki udało się dotrzeć do nagrań jednej z walk. Filmik jest autorstwa obserwatora „ustawki”. Dziewczyny, za pomocą mediów społecznościowych, umówiły się na bijatykę na pięści. Stawką były pieniądze z zakładów. Informacja bardzo szybko dotarła do sporej rzeszy młodzieży i 14-latkom kibicowało kilkadziesiąt osób.


foto: ustawki


Zapewne cała sytuacja nie wyszłaby na jaw, gdyby nie to, że po walce jedna z dziewczyn była hospitalizowana. Sprawę na policję zgłosiła mama poszkodowanej.


Problem „ustawek” nagłośniła jeleniogórska radna Beata Wójtowicz, która w mediach społecznościowych napisała: „ Kochani! Chce poruszyć ważny temat. Mianowicie trafił do mnie i do internetu filmik z tzw. ustawki które regularnie odbywały się w tunelu obok Galerii Nowy Rynek
Dzieciaki z podstawówki... Lat 14 tak spędzają wolny czas, robiąc ustawki żeby publika mogła podziwiać jak się biją... dziewczyny! Zwabienie, znalezienie słabszego ogniwa, hejt, chęć dominacji? Podjudzanie agresji i nienawiści wobec słabszych. Teksty typu "dawaj ją, dasz radę". Taka publika że aż wstyd! Każdy z telefonem nagrywa to okropne "widowisko". Nasza obecna młodzież jest aż tak ograniczona i uczestniczy w "ustawkach" tego typu?
Wśród nich mogą być nasze dzieci, naszych znajomych, rodziny. Czy musi dojść do tragedii żeby zacząć reagować?
Nie bądźmy obojętni! Tak się rodzi nienawiść! Milczenie oznacza obojętność.
Uruchomiłam szybką akcje jak tylko ten film wpadł w moje ręce i dziękuję za szybki odzew.
Sprawa została zgłoszona już wcześniej a konsekwencje zostaną wyciągnięte!
Reagujmy moi drodzy zanim stanie się coś złego!
Monitoring w tym miejscu musi być zainstalowany na cito pod szczególnym nadzorem ze względu na bliską odległość od szkoły średniej, MOPS czy dworca PKS ale i na specyfikę tego miejsca”.


– Postępowanie prowadzone jest w kierunku naruszenia nietykalności cielesnej 14-latki – powiedziała Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze. Sąd rodzinny, w obecności matki, przesłuchał najbardziej agresywną dziewczynę. W sprawie prowadzone są dalsze czynności.


Renata Zalewska-Ociepa
źródło: polsatnews, fakt24, Facebook/profil radnej B.W./nagranie od obserwatora „ustawki”


« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne