U 6-letniego chłopca podejrzewano odrę. Zlecone przez sanepid badania, wykluczyły tę chorobę - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 8 lutego 2019

U 6-letniego chłopca podejrzewano odrę. Zlecone przez sanepid badania, wykluczyły tę chorobę


Sanepid w Piotrkowie ma już wyniki badań 6-letniego chłopca z Moszczenicy, u którego podejrzewano odrę. Wyniki badań wykonanych w Państwowym Zakładzie Higieny w Warszawie wykluczyły tę chorobę. 

foto: pixabay

Jak poinformowała Wiesława Kozińska, rzecznik piotrkowskiego sanepidu, wyniki badań, prowadzonych przez Instytut Zdrowia Publicznego PZH w Warszawie, nie potwierdziły odry u 6-latka. Nie ma więcej pacjentów, u których objawy mogłyby wskazywać na zachorowanie na tę chorobę zakaźną. 


25. stycznia do sanepidu wpłynęło zgłoszenie informujące, że 6-letniego chłopca badało dwóch lekarzy pediatrów, z których jeden zdiagnozował odrę, natomiast drugi nie. W tej sytuacji, zgodnie z procedurami, sanepid zabezpieczył i przekazał do badań krew, mocz oraz wymaz z gardła chłopczyka. Próbki przesłano do Instytutu Zdrowia Publicznego PZH w Warszawie.


W tym czasie 6-latek przebywał odizolowany we własnym domu. Grupa 16. dzieci, które w zerówce miały kontakt z chłopcem, profilaktycznie została zaszczepiona przeciwko odrze. Najbliższa rodzina dziecka była poddana obserwacji.

Renata Zalewska-Ociepa
źródło: piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne