Tragedia we Włoszech: Zmarła Polka, która zjeżdżała z córką na sankach po stoku - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 14 lutego 2019

Tragedia we Włoszech: Zmarła Polka, która zjeżdżała z córką na sankach po stoku


W szpitalu w Modenie na północy Włoch zmarła w środę 38-letnia Polka, która na początku stycznia uległa ciężkiemu wypadkowi, zjeżdżając z córką na sankach w Górnej Adydze. 8-letnia dziewczynka zginęła na miejscu, jej matka zmarła po 40 dniach.


foto ilustracyjne: pixabay


Do tragedii doszło 4 stycznia w ośrodku narciarskim Corno del Renon w Górnej Adydze, koło Bolzano na północy Włoch. Kobieta razem z córką wybrały się na sanki. Prawdopodobnie pomyliły trasy. Ruszyły w dół po najbardziej stromym stoku, przeznaczonym dla doświadczonych narciarzy.


Polka nie zignorowała przepisów o zakazie zjazdu na sankach, lecz nie miała szans ich przeczytać.

 Tablica informacyjna stojąca na górze oznakowanej na czarno trasy jest napisana tylko w języku niemieckim. Zakazujący zaś jazdy na sankach rysunek znajduje się dopiero sto metrów niżej, a więc już na początku samego zjazdu. Tam prędkość wzrasta tak bardzo, że niemożliwe jest zatrzymanie się.

8-letnia Emily zginęła, a jej matka w ciężkim stanie trafiła na oddział intensywnej terapii szpitala w Modenie, specjalizującego się w leczeniu urazów, jakich doznała. Jej stan nigdy się nie poprawił.

źródło: niezalezna/ fakt/ rmf24

« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne