Okradziono grób Niny Andrycz. Z nagrobka zginęła rzeźba - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

niedziela, 10 lutego 2019

Okradziono grób Niny Andrycz. Z nagrobka zginęła rzeźba


Z grobu znanej aktorki, Niny Andrycz, skradziono cenną rzeźbę. Jest to kopia nagrody, którą Pani Nina otrzymała w 2009 roku w nagrodę od Związku Artystów Scen Polskich z okazji 75-lecia kariery. Nina Andrycz zmarła w 2014 roku. Pochowana jest na Starych Powązkach. 


foto: policja

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu prowadzą postępowanie w sprawie ograbienia miejsca spoczynku aktorki. Skradziona rzeźba przedstawia postać smukłej kobiety w długiej sukni i szalu, który spływa z jej rozłożonych rąk. Kobieta ma też nakrycie głowy, które przypomina płomienie. 


Rzeźba ma ok. 30 centymetrów i wykonana jest z mosiądzu. To kopia statuetki, którą Pani Nina Andrycz otrzymała od Związku Artystów Scen Polskich z okazji 75-lecia kariery. Na kamiennej podstawie statuetki przyczepiona była tabliczka z dedykacją: Kolumna dorycka to symbol Grecji. Nina Andrycz to symbol Teatru Polskiego. 

Opiekunka grobu zmarłej, Liliana Śnieg-Czaplewska, powiedziała, że rzeźba do pomnika była przytwierdzona metalowymi trzpieniami oraz klejem. Umieszczono ją na prośbę aktorki, która chciała, żeby statuetka była jedyną ozdobą jej grobu. 


Policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które mogą mieć wiedzę o kradzieży. 

Przypominamy, że zgodnie z art. 262&2 kk. "Kto ograbia zwłoki, grób lub inne miejsce spoczynku zmarłego, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat". 

Renata Zalewska-Ociepa
źródło: Policja/fakt24.pl
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne