Chirurg-onkolog przez wiele lat molestował pacjentki - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 28 lutego 2019

Chirurg-onkolog przez wiele lat molestował pacjentkiProkuratura Okręgowa w Gdańsku skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Markowi Ł. lekarzowi chirurgowi-onkologowi. Oskarżonemu zarzucono popełnienie przestępstw przeciwko wolności seksualnej na szkodę pacjentek.Postępowanie w tej sprawie zostało zainicjowane przez jedną z pacjentek,  po przeprowadzeniu badań przez lekarza.

foto: pixabay

W sprawie przeprowadzono szereg czynności dowodowych, w tym uzyskano dane pacjentek lekarza z okresu 5 lat oraz przeprowadzono analizę dokumentacji medycznej. Przesłuchano około 3700 świadków. Pokrzywdzone  przesłuchiwane były przed Sądem w obecności biegłego psychologa. Uzyskano opinie biegłych dotyczące oceny metodologii badań wykonywanych przez lekarza, wskazujące na nieprawidłowość jego zachowań.


Mężczyzna został zatrzymany w dniu 7 lutego 2017 roku.
W toku prowadzonego postępowania przygotowawczego łącznie zarzucono mu popełnienie 120 czynów przeciwko wolności seksualnej na szkodę 88 pokrzywdzonych pacjentek. Do tych czynów dochodziło podczas przeprowadzanych badań onkologicznych i innych w latach 2006 – 2017.

Dziewięć czynów dotyczy doprowadzenia pokrzywdzonych podstępem do   obcowania płciowego. Natomiast pozostałe czyny dotyczą doprowadzenie pokrzywdzonych podstępem, w tym jednej małoletniej poniżej 15 roku życia, do poddania się innej czynności seksualnej.

Oskarżony nie przyznaje się do ich popełnienia.


Najsurowiej zagrożone jest czyn doprowadzenia do obcowania płciowego. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności od lat 2 do 12 .

Przestępstwo doprowadzenia pokrzywdzonej do poddania się innej czynności seksualnej zagrożone   jest karą do lat 8 pozbawienia wolności, a   w przypadku takiego czynu na szkodę   małoletniej pokrzywdzonej poniżej 15 roku życia, do 10 lat pozbawienia wolności.
Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego Gdańsk –


« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne