CBŚP zatrzymało sutenerkę. Działała w sześciu województwach - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 4 lutego 2019

CBŚP zatrzymało sutenerkę. Działała w sześciu województwachPodkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie prowadzi wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP śledztwo dotyczące działania zorganizowanej grupy przestępczej mającej na celu popełniania przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności.


W wyniku zrealizowanych w ubiegły weekend czynności, na terenie Wrocławia i Bydgoszczy ujawniono trzy prosperujące agencje towarzyskie tzw. „mieszkaniówki”. Dokonano zatrzymania 13 osób. Zatrzymane to kobiety w wieku od 23 do 53 lat. Zostały one doprowadzone do Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej, gdzie usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Jak ustalono w toku śledztwa grupą kierowała 31 – letnia Roksana W. Usłyszała ona zarzut popełnienia przestępstwa kierowania grupą. Natomiast pozostałym 12 podejrzanym prokurator zarzucił branie udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, polegających na odpłatnym świadczeniu usług seksualnych i czerpaniu z tego procederu korzyści majątkowych.

Ponadto wszystkim podejrzanym przestawiono zarzuty popełnienia przestępstwa czerpania korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji przez co najmniej 35 kobiet (art. 204 § 2 kodeksu karnego).

W toku realizowanych czynności zabezpieczono kilkadziesiąt telefonów komórkowych przypisanych do poszczególnych ogłoszeń seksualnych, pieniądze w kwotach 5 tysięcy złotych i 850 euro oraz zapiski z rozliczeniami.

Środki zapobiegawcze

Wobec 2 podejrzanych, w tym Roksany W., Sąd Rejonowy w Rzeszowie na wniosek prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Wobec 11 podejrzanych prokurator podjął decyzję o zastosowaniu środków zapobiegawczych o charakterze wolnościowym w postaci stosowanych kumulatywnie: poręczenia majątkowego w kwocie 10.000 złotych, dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

Ustalenia śledztwa

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wskazuje, że grupa działała przez okres co najmniej dwóch lat tj. od początku 2017 roku do stycznia 2019 roku, we Wrocławiu, Rzeszowie, Białymstoku, w Lublinie oraz innych miejscowościach na terenie kraju.

Z ustaleń śledztwa wynika, że kierująca zorganizowaną grupą przestępczą Roksana W. „zatrudniała” w nadzorowanych przez siebie na terenie Wrocławia i Bydgoszczy lokalach kobiety, które w zamian za ułatwianie im nierządu, udostępnianie pomieszczeń oraz umieszczanie na jednym z portali erotycznych ogłoszeń „towarzyskich” wraz ze zdjęciami, oddawały część dochodu uzyskiwanego z prostytucji. Zarządzane przez Roksanę W. „agencje towarzyskie” działały także na terenie dużych miast województwa podkarpackiego, podlaskiego i lubelskiego.

Podejrzane pobierały od świadczących usługi seksualne kobiet pieniądze w jednorazowej kwocie nie mniejszej niż 120 złotych i nie większej niż 250 złotych, stanowiącej połowę należności uzyskanej od jednego klienta, w zamian za świadczenie usługi seksualnej. Pieniądze te były następnie przekazywane Roksanie W.

Co grozi podejrzanym

Występek kierowania zorganizowaną grupą przestępczą zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej przewidziana jest natomiast kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Za popełnienie przestępstwa polegającego na czerpaniu korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji przez inną osobę grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo ma rozwojowy charakter. Prokuratura nie wyklucza dalszych zatrzymań.« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne